Přípravky

 

Do atletických přípravek našeho oddílu se mohou přihlásit děti ve věku 5 - 11 let. Naším prvotním zájmem je, aby se dítě naučilo houževnatosti, píli, cílevědomosti a aby mělo zažitý základní pohybový fond. Snažíme se o to, abychom pomocí sportu vychovali slušného člověka s primárními hodnotami jako je parta, kamarádství, překonávání překážek a společný zájem. Malí atleti se naučí pestrou a hravou formou základní pohybové dovednosti (běhat, skákat a házet) a rozvíjet pohybové schopnosti, zejména rychlost a obratnost. Ve starším věku 11 let jsou předány na dva roky trenérům mladšího žactva, kde se již učí podrobněji základům techniky atletických disciplín.

V našem oddíle začal fungovat současný systém přípravek od roku 2002, díky enormnímu nárůstu dětí, rozdělením dětí do skupin po ročnících. V oddíle funguje šest skupin přípravek (od ročníku 2011 až po ročník 2006). Systém takto funguje do období mladšího žactva. Každá skupina trénuje 2x týdně po 1 hod. V září a říjnu jsou tréninky ve venkovních prostorách na Sletišti, od listopadu do března jsou skupiny rozmístěny po kladenských tělocvičnách a v dubnu se zase vrací zpět na Sletiště. O přípravky se starají kvalifikovaní trenéři a studenti či absolventi Sportovního gymnázia. Na tréninkách používají náčiní přizpůsobené malým dětem a metodické brožury. ČAS ve spolupráci s firmou JIPAST  a. s. vytvořil sady speciálních atletických pomůcek speciálně pro malé atlety. Sady jsou uzpůsobeny tak, aby se děti s pomůckami, které obsahuje, naučily zábavnou formou správně běhat, skákat a házet.

Atletika je oproti ostatním sportům finančně dostupná. Děti k tréninku potřebují pouze kvalitní obuv, teplákovou soupravu, tričko a lahvičku s neperlivou vodou.

 

Český olympijský výbor Česká atletický svaz Sportovní areály města Kladna Středočeský krajský atletický svaz