MČR mužů a žen do „22“ let

05.09.2017

Místo konání  -   Praha Slavia 2. a 3. 8. 2017

Právě uplynulý víkend proběhlo Mistrovství České republiky dvaadvacetiletých v atletice. Za AC TEPO Kladno startovalo deset závodníků a závodnic ve dvanácti disciplínách. První den, hned na úvod, se představily kladivářky. Michaela Balá a Lenka Blovská. Míša obsadila jedenáctou příčku výkonem 39,00m. Lenka smolné deváté místo, zaostala za finále o 30cm výkonem 42,31m. Obě podaly svůj sezónní standard a doufejme, že do baráže za týden to ještě uletí. V soutěži byl k vidění osobní výkon vítězky Kateřiny Skypalové 67,20m. Na 100m se představily Michaela Vondrovská a Andrea Pondělíčková. Časem 13,02s se Míša umístila sedmá v rozběhu. Andrea v osobním výkonu 12,66s byla šestá v rozběhu. Allie Formánková startovala v disku, kdy kilové náčiní poslala na 33,82m a stačilo to na patnácté místo. Určitě si ještě spraví chuť na dalších závodech. Naší jedinou medailistkou, bronzovou, se stala Nikola Poschlová výkonem 391cm ve skoku o tyči. Stačilo málo a bylo to stříbro. Favoritka a vítězka soutěže Amálie Švábíková dosáhla na rekord šampionátu výkonem 431cm. Současně s Nikolou bojoval v sektoru trojskoku Jiří Zahradník, kterému osobní výkon 13,93m pomohl k osmému místu. První den uzavřel Vít Hlaváč v běhu na 5000m, kde časem 15:25,44min. obsadil desátou příčku.
Druhý den nastoupila na 200m Andrea Pondělíčková a opět v osobním rekordu 26,28s obsadila v rozběhu páté místo. Ve stejném startovním čase potom soutěžili hned tři želízka v ohni ve třech disciplínách. Po napínavém úvodu nastoupil k hodu oštěpem Adam Litera a svým sezónním standardem 51,96m byl desátý. Jan Šmíd vyrazil na běh 1500m a časem 4:12,98min. doběhl třináctý. Jiří Zahradník startoval ve skoku dalekém a v pěkném výkonu 675cm obsadil opět finálovou osmou pozici.