Úspěšná halová mistrovství

04.03.2018

Mistrovství republiky žactva o uplynulém víkendu zakončilo  sérii halových mistrovství, kde si kladenští atleti nevedli vůbec špatně. Jako první se druhý víkend v únoru představili chodci. Mezi žáky se na pěkném 5.místě umístil Kryštof Alexa, mezi dorostenci byl Andrej Snovak šestý.
Další víkend se konalo MČR dospělých. Zde získal bronz Lukáš Posekaný v tyči ,ve stejné disciplíně byla Nikola Poschlová 4. Na „bramborovém“ postu skončil i Marek Bakalár na 60m. Páté místo obsadil Miroslav Pavlíček ve vrhu koulí.
Poslední únorový víkend se v Ostravě konalo Mistrovství dorostu a juniorů. Z Ostravy si Kladeňáci odvezli 3 zlaté a jednu bronzovou medaili. Dvě zlaté vybojoval mezi juniory Matěj Krsek v běhu na 60m a 400m, na této trati zároveň vytvořil rekord mistrovství. Na trati 400m si pro zlato doběhl i dorostenec Daniel Lehar. Mezi juniory ve skoku vysokém skončil na třetím místě Roman Jonák, kterému se podařilo zdolat výšku 200cm. Těsně pod stupni vítězů skončil dorostenec David Zuska ve skoku o tyči a Vojtěch Novák mezi juniory na 60mpř. Pátá skončila Aneta Jonášová v trojskoku a Allie Formánková ve vrhu koulí, obě dorostenky.  Aneta byla ještě osmá ve skoku dalekém. Další finálová umístění vybojovali v technických disciplínách  dorostenec  David Zuska ve skoku dalekém, Eva Kubešová ve skoku o tyči, Tereza Čurdová a Denisa Chocholová ve skoku dalekém a Denisa i v trojskoku, obě jsou juniorky. V trojskoku juniorů jsme v užším finále měli dva zástupce, Vojtěch Novák byl 6 a David Herák 8. V běhu na 3000m překvapil junior Zbyněk Malec, který obsadil 6 místo, když si zlepšil osobní rekord o 8 vteřin.
No a první březnový víkend se opět v Ostravě konalo poslední mistrovství, MČR  žactva . Přestože díky termínu jarních prázdnin odjela do Ostravy jen malá skupina, vybojovala děvčata dvě medaile. Stříbrnou ve výšce získala  Kristýna Dvořáková v osobním  rekordu 161 cm a bronz si vybojovala Tereza Lamačová na 300m rovněž v novém osobním rekordu 41.19.

Halové výkony jsou velkým příslibem pro nadcházející letní sezonu. Všem gratulujeme.