Halové mistrovství žactva Ostrava- 5 cenných kovů, jedna bramborová medaile, rekordy Mistrovství výborný Tomáš Dvořák

04.03.2019

Sérii halových mistrovství republiky završilo prví březnový víkend Mistrovství České republiky v hale, které se konalo v Ostravě. Žáci navázali na uplynulý úspěšný víkend svých starších kolegů a přivezli z Ostravy 5 medailí. Jasným hrdinou víkendu byl Tomáš Dvořák, který dokázal zvítězit na 60m př(8,04) a následně v běhu na 150m (17,09). Na obou tratích vytvořil rekordy Mistrovství ČR. Stříbrnou medaili získala Veronika Štemberová ve skoku o tyči (340), bronzové medaile patří Tereze Vlkové ve skoku dalekém (558) a Tereze Lamačové v běhu na 150m v osobním rekordu(18,90). Nevděčné čtvrté místo vybojovala Šárka Somrová ve svém nejlepším letošním čase (4:55,78), pro Šárku to ale znamená velký návrat po téměř dvouleté přestávce díky vleklému zranění. Pátý skončil Jan Ullman v běhu na 150m rovněž v osobním rekordu 17,38 a Honza byl ještě sedmý ve finále v běhu na 60m. Sedmá skončila Tereza Lamačová v dálce a pěkné šesté místo vybojovala štafeta děvčat 4x200m ve složení Pavelková, Somrová  Vlková, Lamačová , když za medailovým umístěním zaostala necelou půl vteřinu. Smůlu si vybrali na štafetě kluci, když se jim nepovedla první předávka a závod nedokončili.
Celkově lze hodnotit mistrovství jako velmi úspěšné, neboť všichni, kdo se zúčastnili si odvezli medaili nebo finálové umístění.