Zpráva z MČR „22“ letých – Praha Slavia

17.06.2019

15. a 16. 6. 2019

Náš klub reprezentovalo sedm mužů a čtyři ženy. Sobotní dusno a vedro s přechodem do deště, vystřídalo v neděli zpočátku chladno a zataženo s deštěm, po polojasno s příjemnými teplotami.

Nejúspěšnější závodnicí se stala Nikola Poschlová s nejlepším letošním výkonem 413 cm ve skoku o tyči na stříbrné pozici, Tadeáš Procházka smolně o dva centimetry (15,52 m) obsadil čtvrtou „bramborovou“ pozici ve vrhu koulí a stejně tak Vít Hlaváč byl čtvrtý na pětikilometrové trati, 15:24,14. Svůj výkonnostní standard odvedl v hodu oštěpem Adam Litera, 54,31 m což znamenalo sedmé místo ve finále. Denisa Chocholovátrojskoku předvedla co umí a 11,80 m bylo také sedmé místo ve finále a do třetice David Zuska ve skoku o tyči 442 cm a též sedmé místo. Honza Šmíd na patnáctistovce udržel střed startovního pole a byl sedmý za 4:00,01. Zbyněk Malec doběhl na pětce devátý za 16:07,80. Ve skoku do výšky si svojí premiéru na MČR kadetů odbyla Kristýna Dvořáková, kvalitním standardem 164 cm byla dvanáctá, Klára Červenková stejným výkonem byla čtrnáctá na pokusy. Druhé želízko v oštěpu, Kryštof Hartman uzavřel startovní pole na čtrnáctém místě výkonem 47,74m.

Škoda dvou „bramborových“ medailí, naše účinkování by bylo veselejší. Mladší kategorie mají další možnost za čtrnáct dní na gigantu v Olomouci, tímto jim přeji mnoho štěstí, a ti starší to mohou zkusit se seniory na MČR dospělých na konci července v Brně. Všem přeji chuť do další práce, případně příjemný odpočinek před pokračováním atletické sezóny.

M. Voňavka                                                                                                                            V Kladně 17.6.2019