Velmi úspěšná vystoupení kladenských atletů na Mistrovství Evropy do 22 let a na Mistrovství Evropy juniorů

25.07.2019

(Foto:Denisa Kisialová)

V letošním roce se konala obě Mistrovství Evropy jak do 22 let, tak i juniorské, ve Švédsku. Atleti do 22 let závodili v Gavle a Kladno reprezentovala Nikola Poschlová ve skoku o tyči a Vítek Hlaváč v chůzi na 20km. Oba si vedli výborně. Nikola v kvalifikaci tyčkařek nezaváhala a ve finále obsadila skvělé dělené sedmé místo výkonem 400, Vít Hlaváč nastupoval do soutěže s 21 výkonem a rovněž výborným výkonem obsadil 11 místo v novém osobním rekordu 1:26:55.
Juniorské Mistrovství Evropy se konalo na opačné straně Švédska v Boras a zde se zúčastnili kladenští čtvrtkaři Daniel Lehar a Matěj Krsek. Daniel skončil v běhu na 400m na 11 místě, Matěj postoupil do finále, kde ho od bronzu dělily pouhé 3 setiny. Běžel ve výborném čase 46,37, který je novým juniorským rekordem. Oba pak byli součástí štafety 4x400m , která po skvělém výkonu obsadila druhé místo , rovněž v hodnotě českého rekordu 3:08,34, kluci tedy dovezli do Kladna evropské stříbro.