Zpravodaj č. 4 dorostenci

18.09.2019

Máme za sebou Mistrovství Čech družstev, kde nervy pracovaly až do konce. Konalo se na Slavii v Praze. Průběh i organizace probíhaly hladce na čtrnáct účastnících se družstev. Škrty proběhly také bez emocí a počasí nám přálo.

Družstvo se sešlo v čtrnáctičlenné sestavě a indispozice Davida Zusky byla znát. Prim hrály vrhačské disciplíny, kde padlo i několik osobních rekordů, vrhačům zdatně sekundoval chodec Kryštof Alexa, který s přehledem zvítězil, Matěj Všetula pokryl výborně dlouhé překážky a Vašek Wertheim v osobáku parádně zasekundoval Janu Hříchovi na čtvrtce. Honza nás podržel i na osmistovce a závěrečná štafeta doplněná Vojtou Šaškem nás dostala na čtvrtou postupovou pozici těsně před Ústí nad Labem. Dvě vítězství ze tří a k tomu ještě šesté místo v „povinné doplňkové disciplíně“ zaznamenal Štěpán Sýkora (2xosobák), stal se tímto lídrem družstva se ziskem 28 bodů. Nejvíce bodující disciplínou se stal hod kladivem, kde z šesti závodníků bodovali čtyři, jeden byl těsně za body a ten šestý si zlepšil osobní maximum o více než čtyři metry. Družstvo postoupilo do finále na Mistrovství České republiky v Ostravě Vítkovicích 28. 9. 2019 společně s děvčaty. Dívčí družstvo má výhodu v posílení o nejlepší žákyně. Dorostenci se musí zmobilizovat, abychom se sešli v maximálním počtu včetně všech marodů a vyléčených zraněných. Sprintery nasadíme do všech štafet, potřebujeme skokana a potom obětavce, který by se nezalekl trati 3000m a 2000m překážek. Dobře potrénujte a nashle za dvanáct dní.

 

V Kladně  16.9.2019                                                                                                                      Voňavka M.

Zpět |  Archiv aktualit

Kalendář:

V kalendáří není žádný záznam.

Český olympijský výbor Česká atletický svaz Sportovní areály města Kladna Středočeský krajský atletický svaz