Zpráva z MČR juniorů, dorostu – gigantOstrava, 15. 6. - 16. 6. 2024

Letošní „Gigant“ se konal v Ostravě, výprava kladenských atletů byla opět početná, zúčastnilo se celkem 37 členů našeho klubu. Ubytování a stravování bylo zajištěno v hotelu Veronika. Dopravu si řešili účastníci samostatně, s tím, že klub jim zpětně náklady na dopravu uhradí. V celkovém hodnocení klubů jsme skončili do první desítky, přičemž do hodnocení se započítávala umístění do 8. místa. Náš klub získal 75 bodů a ze všech středočeských klubů se umístil nejlépe, přesto, že co do počtu medailí jsme si oproti minulým rokům pohoršili. Zlatou medaili získala Radana Lapáčková v běhu na 3000 m přek. v kategorii juniorek časem 10:57,20. Radana nastupovala po zranění a dlouhém tréninkovém výpadku, a přesto dokázala zvítězit. Dominik Mráček zvítězil v běhu na 200 m mezi juniory v osobním rekordu 21,59. Na stříbrné pozici skončila štafeta 4x100 m juniorů ve složení Filip Mařík, Petr Hudeček, Patrik Hausner, Dominik Mráček ve velmi kvalitním čase 41,55. Bronzoví byli bratři Stehlíkové ve vrhu koulí, starší Petr v kategorii juniorů si vytvořil nový osobní rekord výkonem 18,19 m, mladší Pavel byl třetí v kategorii dorostenců výkonem 15,84 m. Další bronzovou medaili získal Adam Alföldi mezi dorostenci ve skoku o tyči v osobním rekordu 4.41 m. Na nepopulární „bramborové“ pozici skončila štafeta dorostenek 4x400 m, kde běžela Venuše Reichlová, Adéla Holubová, Gabriela Uriková, Barbora Jelínková a čtvrtá byla Marie Mikulíková v běhu na 3000 m dorostenek 10:21,24, tímto časem si vytvořila osobní rekord. Na pátém místě skončila štafeta 4x100 m dorostenců ve složení Petr Šidík, Matěj Šašek, Václav Kvapil a Václav Beneš, stejného umístění dosáhl Václav Beneš ve skoku o tyči výkonem 4,11 m. Šestá byla Kristýna Peterková ve skoku vysokém juniorek v osobním rekordu 1,63 m a v osobním rekordu 10,71 Dominik Mráček v běhu na 100 m juniorů. Sedmá skončila štafeta dorostenců na 4x400 m, Adéla Vágnerová v trojskoku, Pavel Stehlík v hodu diskem dorostenců. A konečně na osmém místě skončil Jan Kohout v trojskoku dorostenců, Václav Beneš v běhu na 110 m přek. dorostenců.

Ještě je potřeba zmínit dvě medaile, které získaly členky našeho klubu Natálie Gengelová v hodu oštěpem juniorek – skončila první v osobním rekordu 47,43 m a Anna Štěpánková v hodu kladivem dorostenek výkonem 50,73 m byla na druhém místě. Obě v letošním roce závodí za Nehvizdy na základě dohody mezi vedením obou klubů.

Všem účastníkům mistrovství děkujeme za odvedené výkony, poděkování patří v neposlední řadě všem zúčastněným trenérům.

 

H. Větrovcová

 

Fotogalerie zde

Vydáno Pondělí 17. 06. 2024