Přípravky 2021/2022Do atletických přípravek našeho oddílu se mohou přihlásit děti ve věku 6–11 let.

Našim prvotním zájmem je, aby se dítě naučilo houževnatosti, píli, cílevědomosti, a aby mělo zažitý základní pohybový fond. Snažíme se o to, abychom pomocí sportu vychovali slušného člověka s primárními hodnotami jako je parta, kamarádství, překonávání překážek a společný zájem. Malí atleti se naučí pestrou a hravou formou základní pohybové dovednosti (běhat, skákat a házet) a rozvíjet pohybové schopnosti, zejména rychlost a obratnost.

Ve starším věku 11 let jsou předány na dva roky trenérům mladšího žactva, kde se již učí podrobněji základům techniky atletických disciplín.

 

TRÉNINKY

V našem oddíle začal fungovat současný systém přípravek od roku 2002, díky enormnímu nárůstu dětí, rozdělením dětí do skupin po ročnících. V oddíle funguje šest skupin přípravek (od ročníku 2015 až po ročník 2010). Systém takto funguje do období mladšího žactva. Každá skupina trénuje 2x týdně po 1 hodině. V září a říjnu jsou tréninky ve venkovních prostorách na Sletišti nebo na 5. ZŠ, se kterou náš atletický klub spolupracuje. Od listopadu do března jsou skupiny rozmístěny po kladenských tělocvičnách a v dubnu se zase vrací zpět do venkovních prostor. O přípravky se starají kvalifikovaní trenéři a studenti či absolventi Sportovního gymnázia. Na tréninkách používají náčiní přizpůsobené malým dětem a metodické brožury. ČAS ve spolupráci s firmou JIPAST a. s. vytvořil sady speciálních atletických pomůcek speciálně pro malé atlety. Sady jsou uzpůsobeny tak, aby se děti s pomůckami, které obsahuje, naučily zábavnou formou správně běhat, skákat a házet.

 

LETNÍ ATLETICKÉ KEMPY

Od roku 2016 pořádáme v červenci a v srpnu také atletické kempy (LAK – letní atletický kemp), vždy od pondělí do pátku (od rána do odpoledne). Děti jsou rozdělené dle věku a počtu do skupin, kdy každá skupina má své trenéry. Během týdne tráví čas děti nejen na atletickém stadionu, ale také si vyzkoušejí základy tenisu, v lese si zaběhnou orientační běh, zaskáčou si v trampolínovém parku, vyzkoušejí lanový park a chodí plavat ke zkušeným plaveckým trenérům do nedalekého bazénu. Kemp není zaměřený jen na atletiku samotnou, ale na všestrannost a celkovou koordinaci.

Atletika je oproti ostatním sportům finančně dostupná. Děti k tréninku potřebují pouze kvalitní obuv, teplákovou soupravu, tričko a lahvičku s neperlivou vodou.

Přípravky logo

 

Vydáno Středa 11. 08. 2021